ŠTĚŇÁTKA

VŠECHNA NAŠE ŠTĚNDA už JSOU U NOVÝCH PÁNÍČKŮ

 

 

SEZNAM VÝBAVY ŠTĚŇÁTKA

KUPNÍ SMLOUVA

PRŮKAZ PŮVODU PSA (dodání max. 3 měsíce)

OČKOVACÍ PRŮKAZ PSA

PŘEPRAVNÍ BOX

PELÍŠEK, DEČKA, HRAČKA

KRMIVO JOSERA (granule) do začátku 0,5kg

MISKA NA GRANULE, PSÍ PIŠKOTY

HYGIENICKÁ PODLOŽKA 3ks

 

 

 

                                                                                                                                      foto z vrhu 2015

Naše štěňátka odcházejí do svých nových domovů veselá, zdravá, plně socializovaná, naučena na granule, hravá, vymazlená, zvyklá na chod domácnosti. Každých 14 dní jsou preventivně odčervená, kontrolovaná veterinářem, očkovaná s vystaveným očkovacím průkazem, tetovaná s kupní smlouvou, granulkami na které jsou zvyklá, hračkou a dekou, kterou ke konci dostanou do svého pelíšku, aby jim v novém domově připomínal pach prostředí, kde se narodila.

Průkaz původu štěňátka vydává ČMKU v rozmezí 3-4 měsíců jeho věku. Zasíláme ho doporučeně poštou, což je zaneseno v kupní smlouvě. Ceny štěňátek  jsou ve standardním rozsahu plemene Jorkšírského teriéra s PP.

 

 

TAKOVÉ MALÉ ZAMYŠLENÍ

Lidé se rozhodnou, že by chtěli štěňátko "Parťáka" nejspíše na dalších 15 let života. Vyberou si tedy plemeno a prohlížejí inzeráty se slovy - na co platit někomu za PP (průkaz původu), když chci miláčka jen na mazlení a ne na výstavy, se vydají cestou - beru to nejlevnější štěně. Když tedy najdou kýžené štěňátko, které splňuje tyto "náročné" parametry, zavolají na inzerát a kupují štěně. Koupí roztomilé štěňátko a za pár korun. Jsou tedy spokojeni.

Tito lidé pak jdou a vybírají si lednici se slovy "Raději si připlatíme a koupíme si kvalitní... Není to přece věc na jeden rok..." si koupí drahou a pořádnou ledničku. O co je elektronika důležitější, než li živý tvor, který trpí, když má nemoci, když mu není dobře? Proč dnes lidé uvažují touto logikou? Která, zdá se poněkud nešťastná !!!

Zodpovědný člověk si vybere o něco dražšího pejska s PP. Prověří si rodiče, místo kde štěňátko vyrůstá a s pejskem chodí maximálně na pravidelné očkování. PP neznamená, že pejsek musí chodit na výstavy, nebo že se snad jedná o výstavního jedince. PP mají všechna štěňátka z vrhu. Neznalost neomlouvá. Zajímejte se více. Je to přeci parťák na minimálně 10 - 15 let !!!

Boj s lidskou hloupostí a sobeckostí je boj nekonečný, ale nikdy s nimi nesmíme přestat bojovat.

 

                                                

TOPlist